Що таке урологія?
Урологія (від грецького ” uros” – ” сеча” і “logos” – ” наука “) – розділ клінічної медицини, що вивчає етіологію, патогенез, діагностику та методи лікування захворювань органів сечової та чоловічої статевої систем. Історично урологія не була окремим розділом медицини і перебувала в складі хірургії, а відділення її відбулося на початку XX століття.
Урологи лікують хвороби сечостатевої сфери, тобто займаються патологією нирок, сечоводів, сечового міхура, сечовидільного каналу (уретри) у чоловіків та жінок, а також передміхурової залози та статевих органів у чоловіків.
Розділи урології:
- Андрологія;
- Урогінекологія;
- Фтизірурологія;
- Дитяча урологія;
- Геріартрична урологія;
- Онкоурологія.
Андрологія – розділ медицини, який вивчає чоловіків, чоловічу анатомію та фізіологію, захворювання чоловічої статевої сфери та методи їхнього лікування. Станом на 2010 р. спеціалізація з андрології не існувала.
Урогінекологія – поєднання гінекології та урології. Цей розділ вивчає причини виникнення, симптоматику, лікування і профілактику захворювань сечовидільної системи із врахуванням супутньої гінекологічної патології.
Фтизіоурологія – лікування захворювань сечостатевої системи, що викликані Mycobacterium tuberculosis, тобто туберкульозом.
Дитяча урологія – та ж сама урологія, тільки зважаючи на особливості сечостатевої системи, яка продовжує своє формування, у дітей має багато відмінностей.
Геріартрична урологія – урологія, що вивчає захворювання у людей старшого віку і переважно із супутньою патологією, що потребує особливої обережності.
Урологія тісно пов’язана із нефрологією, ендокринологією, ревматологією, дерматовенерологією, фтизіатрією, сексологією та сексопатологією.
При яких симптомах звернутись до уролога?
- тяжкість і біль в попереку, нижній частині живота, промежини, статевих органах;
- відчуття болю в черевній порожнині, який не послаблюється при зміні положення тіла;
- неприємні відчуття під час виходу сечі (печіння, свербіж, біль);
- часті позиви до сечовиділення, особливо вночі;
- сеча змінила свій звичайний колір, запах, стала каламутною, збільшилась чи зменшилась її кількість без очевидної причини;
- виникає відчуття, що сечовий міхур спорожнений не повністю;
- відзначаються випадки підтікання чи нетримання сечі;
- з’явилися нехарактерні виділення з уретри – гній, слиз та інші;
- виникають неприємні відчуття (біль, печіння) при статевому контакті;
- зміни кольору,запаху та кількості сім’яної рідини;
- зниження статевого потягу, важкість чи неможливість підтримання ерекції;
- прискорена ерекція;
- при плануванні вагітності, а також при неплідді у сім’ї ;
- травми статевих органів та сечовидільної системи;
- утворення на статевих органах та уретрі, зміни їхньої форми та розмірів;
- при супутніх захворюваннях, що призводять до ушкоджень сечостатевої системи (цукровий діабет, ревматичні захворювання, туберкульоз і т.д.).
Лікування вказаних проблем пропонуємо розпочати з консультації лікаря-уролога клініки «БРАСС».
Переваги лікування урологічних проблем в клініці «БРАСС»
- Професіоналізм. У клініці «БРАСС» працюють досвідчені лікарі, котрі знають свою роботу та керуються сучасними підходами до лікування та проблем опорно-рухового апарату.
- Відкритість до пацієнта. У нашій клініці Ви не лише отримаєте відповіді на поставлені Вами запитання, але і станете активним учасником вирішення проблеми, з якою звернулися. Адже для гарного результату потрібне розуміння процесу.
- Безпека. В клініці дотримуються усіх сучасних правил асептики та антисептики для захисту медичного персоналу та пацієнта.
- Багатофункціональність. Не покидаючи клініку, Ви зможете проконсультуватися у наших спеціалістів, а саме: гінеколога, ортопед-травматолога, дерматолога, косметолога, хірурга, психолога.
- Індивідуальний підхід. Уролог клініки, перш ніж призначити програму терапії, уважно вислухає Ваші побажання та запропонує різні варіанти лікування для Вас.
Детальнішу інформацію отримайте в адміністратора клініки «БРАСС» за телефоном (099) 524-79-69.
Всі процедури призначаються та проводяться дипломованими спеціалістами. Ліцензія Міністерства Охорони Здоров’я №475 від 30.07.2015.