Blog Section

Спростування неправдивої інформації

Спростування неправдивої інформації

13 серпня 2020 року видання Наші гроші. Львів опублікувало статтю «ПРИКАРПАТТЯОБЛЕНЕРГО» ЗАМОВИЛО МАСКИ У КЕРІВНИКА ЦЕНТРУ ЕСТЕТИЧНОЇ ХІРУРГІЇ ВТРИЧІ ДОРОЖЧЕ, НІЖ ІНШІ УСТАНОВИ» (посилання: //lviv.nashigroshi.org/2020/08/13/prykarpattyaoblenergo-zamovylo-masky-u-kerivnyka-tsentru-estetychnoyi-hirurgiyi-vtrychi-dorozhche-nizh-inshi-ustanovy/)

Так як стаття напряму стосується мене, тому хочу дати спростування інформації, поданої в заголовку статті.

Насамперед хочу сказати – розумію те, що робота журналістів, які сприяють побудові прозорих вільних економічних відносин, є дуже важкою і надзвичайно потрібною в наш час. І мені особисто відомі випадки, коли такі журналістські розслідування запобігали зловживанням в сфері публічних закупівель. Саме запобігали, так як були вчасно опубліковані – привернули увагу до певних фактів – і цим сприяли справедливості обрання переможців тендерів.

Щодо статті, про яку йде мова, то тут я хочу висловити суть справи (див. документ):

– починаючи з червня 2020 року ми постачали ПАТ “Прикарпаттяобленерго” БАГАТОРАЗОВИМИ БАВОВНЯНИМИ ЗАХИСНИМИ МАСКАМИ. Ці маски мають такі переваги:

А) щільно прилягають до обличчя, зменшуючи ризик потрапляння аерозольних крапель при вдиханні;

Б) витримують багато циклів повторного використання.

Через відсутність можливості бачити всі деталі закупівлі в системі Prozorro, журналісти “Наші гроші. Львів” сприйняли цю закупівлю як закупівлю звичайних медичних масок, які є дешевшими. Однак, зважаючи на багаторазовість використання та різницю в матеріалах виготовлення, більш висока ціна на маски в договорах між ПП «Група БРАСС» та ПАТ «Прикарпаттяобленерго», починаючи з червня 2020 року, є очевидною та зрозумілою.

Минулого тижня я надіслав в редакцію “Наші гроші. Львів” листа з копіями відповідних договорів та накладних про цю закупівлю. На моє приємне здивування, редактор видання дуже швидко після мого звернення зателефонувала мені для уточнення всіх деталей. І вже того ж дня видання опублікувало коментар в тексті статті, де подано спростування заголовку, а саме те, що постачалися не одноразові, а багаторазові (бавовняні) маски.

Мій висновок:

– добре, що в Україні є журналісти, які контролюють прозорість тендерних закупівель;

– зрозуміло, що і журналісти мають право на помилку, особливо, коли електронна система не відображає всіх відомостей;

– добре, що правда потім таки була встановлена і спростування опубліковано тими ж журналістами, які написали першопочаткову версію.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *