Ортопедична хірургія кистей рук

Ортопедична хірургія кистей рук

Пересічна, здорова людина мабуть не уявляє собі повсякденного життя без залучення рук, а особливо кистей. Необхідність та винятковість кисті, відчувається тоді, коли функція її стає порушеною. Різноманітні травми, контрактури, гігроми та інші захворювання, що супроводжуються розладами функції кисті, лікують лікарі – ортопед – травматологи. Їхнім завданням є максимальне відновлення втрачених чи порушених функцій, якнайшвидша реабілітація та повернення до звичного способу життя.

Фактори, котрі можуть стати причиною появи болю в кисті та спричинити порушення її функції

  • – дія різноманітних травмуючих чинників в ділянці кисті, що спричиняють переломи кісток кисті, вивихи, пошкодження сухожилково – зв’язкового апарату;
  • – вроджена патологія опорно – рухового апарату із порушенням роботи кисті;
  • – неправильне зрощення після травм із розвитком контрактур та деформацій;
  • – “тунельний синдром”;
  • – гігроми та екзостози;
  • – ревматологічні захворювання із відповідними змінами в ділянці кисті;

Симптоми, що можуть вказувати на патологію кисті

  • – болі в ділянці кисті при виконанні будь – яких рухів та в стані спокою;
  • – обмеження рухомості в ділянці кисті, не можливість виконання складних та простих рухів;
  • – парестезії у вигляді поколювання, затерпання, відчуття лоскоту без дії відповідного подразнюючого фактору;
  • – “клацання” під час згинання або розгинання пальців;
  • – поява набряків в ділянці кисті;
  • – м’язова слабкість кисті, не можливість втримати щось в руках;

Найбільш поширені види патології кисті, котрі вимагають консультації у лікаря – хірурга

Згрупувавши патологію кисті, можна зробити умовний поділ, на патологію яка найчастіше зустрічається в молодих осіб та в осіб старшого віку.

Молоді найбільш часто звертаються на консультацію до лікаря – ортопед – травматолога при травмах кисті та посттравматичних ускладненнях. Сюди відносять:

  1. неправильне зрощення м’язів, кісток та сухожилків кисті;
  2. контрактури;
  3. рубці;
  4. посттравматичне ураження зв’язково – м’язового апарату;

Особи зрілого та старшого віку звертаються з такими проблемами як:

Контрактура Дюпюїтрена – патологічний стан при якому відбувається ураження долонного апоневрозу. Хвороба є повільно прогресуючою і характеризується появою на долоні вузлів та ущільнень, при цьому згинання та розгинання пальців є значно обмеженим.

Синдром карпального каналу або “Тунельний синдром” – це стиснення та запалення серединного нерва анатомічними структурами зап’ястя, що в результаті призводить до порушення чутливості в кисті та поступовому зниженні функції кисті. Типовою ознакою “тунельного синдрому” є виражений біль із прострілами, що починається від ділянки плеча і закінчується кінчиками пальців, одночасною з’являється набряк в ділянці зап’ястка.

Гігрома – це кіста суглобової капсули із накопиченням в ній синовіальної рідини. Гігрому не важко діагностувати, оскільки її добре видно візуально у вигляді округлого вип’ячування переважно у ділянці зап’ястя з тильної сторони, або зі сторони долоні. Гігрома також характеризується вираженими больовими відчуттями в ділянці кисті, що може призводити до обмеження рухливості в ділянці зап’ястя та пальців.

Методи діагностики патології кисті

  • – перш за все необхідним є консультація та огляд у лікаря – ортопед – травматолога;
  • – лабораторна діагностика на предмет виявлення можливого основного захворювання, що спричинило появу патології кисті;
  • – рентгенологічне дослідження кисті;
  • – комп’ютерна томографія ділянки кисті;
  • – ультразвукова діагностика гомілково – зап’ястного суглобу та дрібних міжфалангових суглобів;

Лікування

Найефективнішим методом лікування виражених змін в кисті, що супроводжуються різноманітними деформаціями є радикальний метод хірургічної корекції із виконанням подальших лікарських рекомендацій щодо реабілітації та проведенням фізіотерапевтичного лікування, лікувального масажу, лікувальної фізкультури тощо. Якщо, причиною патології кисті є системне захворювання, необхідною є консультація та лікування у лікаря – ревматолога.

Переваги проведення ортопедичної хірургії кисті руки у “БРАСС. Клініка загального здоров’я та естетичної хірургії”

  1. Новітні технології. Клініка оснащена всім необхідним для якісного виконання  мікрохірургічних оперативних втручань, зокрема в ділянці кисті.
  2. Досвідчені спеціалісти. Лікарі – ортопед – травматологи  клініки є професіоналами своєї справи, за плечима яких є велика кількість успішно прооперованих пацієнтів.
  3. Комфорт. У клініці є все необхідне для повноцінного відновлення пацієнта після операції.
  4. Комплексність. Вам не доведеться бігати в аптеку і докуповувати матеріали необхідні для операції, наша операційна є забезпечена всім необхідним.
  5. Безпека. В нас чисто та безпечно, ми дотримуємося усіх протиепідемічних заходів, для того аби вберегти Ваше здоров’я та здоров’я наших працівників.

Запис на консультацію щодо ортопедичної хірургії кистей рук в Івано-Франківську за телефоном клініки «БРАСС» (099) 524-79-69 або за допомогою форми праворуч.

Всі процедури призначаються та проводяться дипломованими спеціалістами. Ліцензія Міністерства Охорони Здоров’я №475 від 30.07.2015

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *