Blog Section

Дифузне випадіння волосся(телогенна алопеція)

Дифузне випадіння волосся(телогенна алопеція)

  Часто можна зустріти такий термін як “телогенна алопеція” він означає випадіння незміненого волосся при передчасному переході фолікула зі стадії анагена у стадію телогена. На деякий час волосся стає рідким,але після припинення дії патологічних факторів його ріст поновлюється.

Іноді телогенове облисяння називають “симптоматичним”, бо дуже часто його причиною може бути лихоманка, стрес, гормональні розлади, недостатнє харчування, прийом лікарських засобів та інше.

Хронічне телогенове облисіння досить часто плутають з жіночою андрогенетичною алопецією, за якої має перевагу фронтопарієтальне облисіння. Пацієнти з хронічною алопецією відзначають стійке та значне випадіння волосся з хвилеподібним перебігом протягом кількох років.

Давайте розглянемо основні причини випадіння волосся:

  • інфекційні захворювання з підвищеною температурою;
  • гормональні порушення;
  • нераціональне харчування;
  • неправильно підібрана,виснажлива дієта;
  • стрес;
  • період вагітності та лактації;
  • відміна контрацепції;
  • неправильний догляд за шкірою голови;
  • сезонне випадіння волосся;
  • прийом деяких лікарських засобів.

Після проведення трихологічного огляду можна діагностувати з яким типом випадіння волосся ми маємо справу.

Які обстеження необхідно провести пацієнту дифузним випадінням волосся?

Обов’язково потрібно провести трихоскопію та фототрихограму. З лабораторних обстежень проводять оцінку гормонів щитовидної залози, клінічний аналіз крові, рівень феритину і сироваткового заліза та інші індивідуальні обстеження.

При дефіциті маси тіла слід виключити білково-калорійну недостатність,у інших пацієнтів необхідно визначити рівень вітаміну D і поліненасичених жирних кислот,виключити гіпопаратиреоз або целіакію. Рівень статевих гормонів потрібно тільки жінкам, що мають скарги на нерегулярний менструальний цикл, гірсутизм та інше.

Як лікується дифузна алопеція (телогенна)?

Лікувальні процедури можна поділити на дві групи.
Перша група — специфічне, друга група — неспецифічні методи терапії. Специфічне (етіопатогенетичне) лікування це дія на причинний фактор або механізм розвитку проблеми. Наприклад у випадку дефіциту заліза специфічним лікуванням буде прийом препаратів заліза. При білково-калорійній недостатності — прийом білка та амінокислот, корекція способу життя та харчування. Що стосується неспецифічних методів,під ними розуміють застосування методик і препаратів,які викликають ефект незалежно від проблеми, наприклад, нормалізують живлення волосяних фолікулів, покращують кровопостачання, блокують рецептори до андрогенів, стимулюють ріст, активують метаболізм.

Яка профілактика випадіння волосся?

Зачіска, спосіб миття та сушіння впливають на стан волосся, тому потрібно дотримуватись всіх рекомендацій трихолога по догляду за волоссям.

Уникайте стресових факторів, покращуйте способ життя, корегуйте харчування, займайтесь спортом це все забезпечить  вам привабливе волосся.

Не займайтесь самолікуванням , звертайтесь до лікаря.

Статтю підготувала лікар трихолог Гриник Христина

Коментарі (1)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *