Прокинутися новою людиною
Не дарма не втрачає актуальності думка, що жити гармонійним життям і віддавати любов іншим можна лише полюбивши себе. Впевненим у собі людям легко подобатися іншим, перед ними відкривається більше «дверей», у них менше внутрішніх конфліктів, і, як наслідок, менше проблем зі здоров’ям. Та не кожному до снаги прийняти себе з усіма недоліками, і для багатьох саме пластичний хірург — той «рятувальник», який дає надію почати життя з чистого аркуша: без комплексів, депресії, особистих проблем, які «отруюють» існування.
Стереотипна думка, що пластична хірургія — це надміра, фейк і неприродність. Результат гармонійного поєднання розумного й здорового підходу та почуття «міри» у пластичного хірурга й пацієнта — це «квиток» у нове життя.
Івано-Франківська клініка «БРАСС» представляє послуги львівського пластичного хірурга, який вдосконалює красу з 1999 року!
Саме для вас, ексклюзивне інтерв’ю із Віктором САЩИНИМ, пластичним хірургом клініки «БРАСС» (пластичний, естетичний, реконструктивний хірург, лікар вищої категорії, член всеукраїнської асоціації пластичних, реконструктивних, естетичних хірургів ВАПРЕХ).
Вікторе, яке бажання стало ключовим при виборі галузі медицини на початку професійного шляху?
Уявіть лише значення пластичного хірурга, який дає людині можливість відчути себе повноцінною. Переоцінити його працю складно. Саме це бажання — робити людей привабливими, долати разом їхні комплекси, робити їх упевненими в собі стало визначним у виборі професії. Якщо в результаті людина віднайде нову якість життя, стане привабливішою і радіснішою — операція відіграла позитивну роль в житті і пацієнта, і суспільства. Це надихає творити уже протягом 20 років.
Якою, на вашу думку, є місія пластичного хірурга?
Покращувати життя людей! Коли професія є ціннісною для інших, коли справа, яку робиш — значима, почуваєшся «живим». Хірург виконує свою місію працюючи з двома видами хірургії: і реконструктивна (корекція наслідків травм і вроджених дефектів), і естетична (поліпшення зовнішності) працюють на «покращення». Хоч і здається, що це робота лише над зовнішнім, утім внутрішнє «покращення» теж відбувається, що не менш важливо.
Тобто правильно проведена пластична операція здатна змінити долю?
Пластична хірургія повертає повноцінне життя усуваючи вроджені або набуті вади зовнішності. Операції можливі і за відсутності медичних показань, коли людина має серйозні внутрішні комплекси. І хоча з віком ці комплекси часто зникають, є люди, яким вдала операція може забезпечити нову якість життя. Як приклад, коли пропорції обличчя або тіла пацієнта мають значні відхилення від стандартних, або є порушення симетрії — це може негативно впливати на самооцінку, і як наслідок, на бажання мати повноцінну сім’ю, на настрій, на можливість з оптимізмом дивитися в майбутнє. Тому так, зовнішні й внутрішні зміни за допомогою скальпеля здатні змінити долю.
Чи рахували ви кількість проведених вами операцій?
На початку кар’єри — так, далі — збився з ліку (сміється — авт.). Можемо порахувати разом. Як уже згадував, у пластичній хірургії — близько 20 років, в середньому виконую 200 операцій на рік. Кожна — складна й відповідальна. На результати впливають як загальнохірургічні, так і естетичні проблеми. Це подвійна відповідальність, адже в результаті має бути відсутність ускладнень і хороший естетичний вигляд. Якщо гарантувати результат, очікуваний пацієнтом не можливо, краще направити його до іншого фахівця, який зможе допомогти.
Усі клієнти були задоволені змінами, які отримували завдяки вам?
В основному так. Дехто переглядав свої погляди стосовно себе і розумів, що основні зміни все ж відбуваються усередині. Людина, яка здійснила пластичну операцію іноді розуміє, що отримавши омріяну зовнішність, сприйняття себе не міняється одразу. Час, — ось, що гармонізує цей дисбаланс, а от хірург — безсилий зробити так, щоб відразу після операції пацієнт міняв ставлення до себе.
Чи траплялося, що відмовляли пацієнтам?
Доволі часто. В основному через неправильну оцінку пацієнтом важкості операції, неадекватне очікування результатів і наявність протипоказів. Фактор «не нашкодь» є основним у стосунках «лікар-пацієнт».
ПЛАШКА:
Найпоширенішими операціями в Україні є:
-
- Збільшення та зменшення грудей;
- пластика живота;
- зміна форми носа;
- пластика повік;
- пластика вух.
Чи можете спростувати основні «легенди» про пластичну хірургію, які зустрічалися на професійному шляху?
Перший міф — пластична хірургія – це дороговартісні операції. В Івано-Франківську вартість операції зі збільшення грудей становитиме від 50 000 грн, ліпосакція — від 20 000 грн, блефаропластика — від 10 000 грн. Тобто операції є цілком досяжними для людей середнього достатку.
Другий — пластична хірургія може зробити чудо і є безпечною. Медицина має і обмеження результатів, і ризики ускладнень, перелік протипоказань. Утім ретельне дотримання затверджених протоколів і стандартів мінімізує ризики побічних реакцій і не прогнозованих результатів.
Третій міф — «залежність» після першої пластичної операції. В таких випадках грає роль психологічна особливість: коли людина розуміє, що може легко отримати видимий результат, вона автоматично починає розглядати інші слабкі місця зовнішності з думкою, що може так само легко виправити їх.
Пластична операція — серйозне рішення. Ви згодні, що пацієнтові потрібна психологічна підготовка до того, що опісля в дзеркалі буде нове відображення?
За роки практики траплялися різні пацієнти: і рішучі, і тверезомислячі, які довго зважувалися, співставляючи плюси й мінуси. Є імпульсивні, і такі, що сьогодні хочуть так, завтра — по-іншому. Є ті, хто насправді потребує не змін зовнішності, а підвищення самооцінки й подолання давніх комплексів. Буває, що людина настільки зациклена на недоліку, що це переростає у психологічну патологію під назвою «дисморфофобія». Операція у випадку психологічної патології може принести шкоду. Причина самокритики й вимогливості до себе часто криється у дитячій травмі: до прикладу, якщо дражнили в дитинстві, або на якийсь недолік вказували близькі люди. В таких випадках проблему слід вирішувати внутрішньо, а не зовнішньо, і пластичні операції є протипоказаними. У деяких клініках можна поспілкуватися з психологом, адже це саме фахівець, який не відраджує здійснювати задумане, а допомагає поглянути на ситуацію й результати з усіх сторін й прийняти правильне, зважене рішення. Тому я однозначно «за».
Якщо рішення прийнято, якою є підготовка до пластичної операції?
Результат операції багато в чому залежить від пацієнта: його готовності виконувати всі рекомендації, в тому числі й ті, які стосуються приведення тіла в форму та наповнення організму силою й енергією, що потрібно для вдалого перенесення оперативного втручання.
Звісно для початку треба здійснити медичні обстеження, рекомендовано позбутися шкідливих звичок, зайнятися спортом, відмовитися від некорисної їжі, зміцнити імунітет, а головне — щиро любити себе і робити справи, які приносять хороший настрій. Бувало, що людина настільки захоплювалася підготовчими змінами, що розуміла, яким чином можна досягнути результату кращого зовнішнього вигляду і без хірургічного втручання. Гармонія внутрішнього стану, радість і оптимізм — найкращі супутники не лише при підготовці до пластичної операції, а й у житті!
І на завершення, які зміни способу життя чекають на тих, хто наважилися «прокинутися новою людиною»?
Ранній період після операції потребує змін способу життя, і під кожен випадок є окремі рекомендації. Та вже приблизно через місяць — повертається звичний спосіб життя. Серед моїх пацієнтів є багато тих, які після операції не лише отримували нову зовнішність, а й почали займатися спортом, правильно харчуватися, вести здоровий спосіб життя, стали оптимістично дивитися у майбутнє і більше радіти кожному дню. Можу сказати, що в один момент вони дійсно прокинулися новими щасливими людьми.
На фото: робота пластичного хірурга Віктора Сащин (ліворуч – після, праворуч – до