Лікування мозолів

Лікування мозолів

Шкірний мозоль – це реакція організму на тривале тертя та навантаження на шкіру.

Мозолі бувають чотирьох видів:

– водяний (мокрий, м’який) мозоль;

– сухий (твердий) мозоль;

– натоптиші;

– мозоль зі стержнем.

Мокрий мозоль – наповнений рідиною міхур під верхнім шаром шкіри. Часто виникає при носінні нового взуття, особливо в спекотну погоду. Такі мозолі часто є дуже болючими та незручними. Якщо не усунути дію фактору, який спричинив появу такого мозоля, він перетвориться в сухий мозоль.

Сухий мозоль – товстий шар зроговілої шкіри. Утворюється із мокрого внаслідок навантажень і тертя.  Буває, що сухий мозоль утворюється зразу як тверда форма, без утворення мокрого мозоля (коли на певну ділянку припадає постійне навантаження з тертям).

Сухі мозолі можуть бути корисними – у випадках, коли людина через професію або хобі займається певними видами фізичних навантажень – спортсмени, люди, які працюють з ручним інструментом, або ті, що багато пишуть або малюють. В цих випадках загрубілі ділянки будуть захищати шкіру від мікротравм.

Сухі мозолі в основному не болючі, але у занедбаних стадіях на них можуть з’являтися болючі тріщини.

Натоптиші – це різновид сухого мозолю. Відрізняються від звичайних сухих мозолів більшою площею та відсутністю чіткої границі між мозолем і здоровою шкірою. Можуть бути на ногах і на руках.

Стержневий мозоль вважається одним із найбільш небезпечних та болючих. Він не просто виникає як зроговіла ділянка на шкірі, а вростає в глибину м’яких тканин тонким стержнем, викликаючи болючі відчуття під час руху. Саме через наявність стержня, ці мозолі не так легко видалити, як натоптиші чи сухі мозолі.

Зазвичай стержневі мозолі з’являються між першим і другим пільцями ніг або коло мізинця. Також може виникати на виступаючих подушках пальців або під пальцями, на п’ятці або біля неї.

Причини появи мозолів:

– незручне або невідповідного розміру взуття;

– взуття на високих підборах;

– механічне пошкодження (скалка, прокол або інша травма, внаслідок якої в стопу потрапилостороннє тіло);

– грибкові або вірусні (герпес) ураження або інші «внутрішні» фактори.

Перших трьох типів мозолів позбутися неважко – достатньо зішліфувати загрубілу шкіру механічно або з використанням спеціальних кислот, які розм’якшують загрубілу шкіру. Однак стержневі мозолі – найважче піддаються лікуванню. Крім того, вони і найбільш болючі та незручні.

Правильне лікування мозолів передбачає визначення причини його появи – виявлення незручних місць на взутті, які створюють надмірний тиск та тертя на підошву. Часто в утворенні мозолів грає роль неправильна форма стопи. Далі для усунення надмірного тиску в місцях мозолів лікар призначає використання індивідуально підібраних ортопедичних устілок щоб усунути причину появи мозолю.

Тільки після того, як дія причини усунута або зменшена (для того, щоб після видалення мозоль не утворювався знову), лікар може призначити один із трьох варіантів видалення мозоля:

– висвердлювання мозоля спеціальним фрезерним апаратом. Фрезер безболісно (стержень мозоля твердий і не болючий) висвердлює стержень від поверхні шкіри до його краю. Потім висвердлене місце обробляється протизапальним та протигрибковим засобами.

– лазерне видалення. Використовується при неглибоких мозолях великого діаметру. Лазер випалює клітини мозоля по площині та вглибину. До того ж, лазер знищує бактерії в зоні обробки, убезпечуючи від занесення нової інфекції.

– кріодеструкція – метод видалення мозоля наднизькою температурою. Рідкий азот виморожує зроговілі тканини мозоля, після чого організм сам відштовхує відмерлі клітини.

Процедурне видалення мозоля дає можливість позбутися мозоля за один раз та не має протипоказів. За умови виконання рекомендацій по зміні взуття та зменшенню навантаження на місця, де були мозолі, вони не виникатимуть знову.

Для профілактики мозолів достатньо дотримуватися простих правил:

– слідкувати за чистотою ніг;

– не носити незручного взуття, не ходити постійно на високих підборах;

– користуватися пом’якшуючими засобами для шкіри стоп, використовувати засоби проти пітливості ніг;

– при появі мокрих мозолів відразу звернутися до лікаря, не допускаючи перетворення їх в стержневі мозолі;

– користуватися при потребі ортопедичними устілками.

– для захисту рук при виконанні робіт, які можуть викликати появу мозолів, користуватися захисними рукавицями.

Детальнішу інформацію отримайте у Вашого лікаря клініки «БРАСС».

Вартість консультації лікаря – 400  грн.

Запис на консультацію щодо видалення мозолів (лікування мозолів) в Івано-Франківську за телефоном клініки «БРАСС» (099) 524-79-69 або за допомогою форми праворуч.

Comments (10)

  1. Доброго дня, я б хотіла запитати. Після видалення стержневого натоптиша, сразу можна ходити. Чи на якій день можна ставати на стопу?

  2. Добрий день! Скажіть, будь ласка, чи після видалення стержневого мозоля людина відразу може ходити, чи деякий час треба лежати?

    • Доброго дня! Це все індивідуально і залежить від самих розмірів мозолів. Потрібна консультація лікаря, який після огляду зможе відповісти яким методом і скільки разів Вам потрібно пройти видалення.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *