УЗД надниркових залоз
Наднирники — це парні ендокринні залози які розташовані над верхніми полюсами нирок та беруть участь у метаболізмі. Правий і лівий наднирник мають різні форми, та знаходяться на рівні XI грудного – I поперекового хребця. Нирки разом з наднирниками розташовані в жировій капсулі та покриті нирковою фасцією. Розмір наднирників може сягати, довжиною – від 35-70мм, шириною – від 25-35мм, товщиною – від 4-10мм, масою 10-15 грамів.
Хоча наднирники здаються маленькими, але відіграють важливу роль для нашого організму. Вони виробляють дуже важливі гормони які надходять в кров і беруть участь у регуляції життєдіяльності організму.
У наднирниках розрізняють зовнішню кіркову речовину та внутрішню мозкову речовину.
В кірковій речовині синтезуються мінералокортикоїди – гормони які регулюють водно-сольовий обмін в організмі. До мінералокортикоїдів належить альдостерон, кортизол, 11- дезоксикортикостерон та інші сполуки. Головною мішенню для мінералокортикоїдів є нирки.
Мозкова речовина наднирникової залози – оточена кірковою речовиною. Саме у мозковій речовині відбувається синтез катехоламінів, реакція організму на стрес призводить до збільшення вироблення адреналіну і норадреналіну, та збільшення серцевих скорочень та підвищення артеріального тиску.
Для діагностики захворювань наднирників використовують комп’ютерну томографію, магнітно-резонансну томографію, але найбільше сучасними методами дослідження наднирників є ультразвукова діагностика. За допомогою УЗД визначають розмір і форму наднирників, а також установлюють наявність у них пухлин.
Насторожуючі симптоми, які свідчать про проблеми з наднирниками
- швидке підвищення артеріального тиску;
- серцебиття;
- тривога;
- нездатність впоратися зі стресом;
- тремтіння рук;
- безсоння;
- нудота або підвищення температури,
- потовиділення;
- загальна слабкість;
- ожиріння;
- тривожність;
- надмірне оволосіння;
- депресія.
Які є основні захворювання наднирників?
- запальні процеси;
- кисти;
- пухлини;
- гематоми;
- злоякісні ураження наднирників;
- гіперплазія наднирників.
Основні показання для УЗД наднирників
- біль у попереку, у області нирок;
- підвищення артеріального тиску;
- збільшення ваги за короткий проміжок часу;
- порушення метаболізму;
- інші ендокринні захворювання;
- спадковий фактор (захворювання наднирників у родичів);
- прийом деяких гормональних препаратів
Підготовка перед проходженням УЗД наднирників
Звичайна підготовка пацієнта перед дослідження наднирників така сама як і при обстеженні органів черевної порожнини. Обмежити харчування напередодні обстеження, тобто за 1-2 дні до проведення УЗД виключіть із раціону продукти, які викликають здуття: бобові, капуста, зелена цибуля, редька, болгарський перець, гриби, яблука, виноград, молочні продукти, вино та газовані напої, легко повечеряйте напередодні дослідження не пізніше 19.00 і вранці натщесерце йдіть до лікаря.
Якщо дослідження призначене в другу половину дня, вранці допускається легкий сніданок не пізніше 6-8 годин до дослідження. Однак, ці заходи не завжди призводять до бажаного результату, а в ряді випадків можуть спровокувати підвищення газоутворення в кишечнику. Тому для якісної підготовки перед дослідження можна застосовувати активованого вугілля.
Апарат УЗ-діагностики, що використовується в клініці «БРАСС»
Наша клініка завжди використовує у роботі найсучасніше, прогресивне обладнання. Апарат експертного класу Voluson 730 Expert – продукт американського виробника, світового лідера у галузі медобладнання, General Electric Helthcare.
Переваги ультразвукової діагностики (УЗД) в клініці «БРАСС»
- кваліфіковані та уважні лікарі;
- сучасне високоточне обладнання преміум-класу;
- можливість пройти дослідження у зручний для Вас час;
- оптимальне відношення ціна-якість.
Наші контакти
Ми
завжди раді відповісти на ваші питання
по телефону чи зустріти Вас у нашому
медичному закладі
Ми відчинені:
Пн.-Сб.: 9.00-21.00 без перерви
м. Івано-Франківськ, вул. Січових
Стрільців, 28 (будинок культури глухонімих,
ІІ поверх)
Детальнішу інформацію отримайте в адміністратора клініки «БРАСС» Тел.: (095) 585-74-78