УЗД органів малого тазу – трансвагінальне
Трансвагінальне УЗД або (вагінальне) — це вид ультразвукового дослідження жіночих статевих органів за допомогою вагінального датчика. Вагінальне УЗД є більш інформативне на відміну від трансабдомінального УЗД (через передню стінку живота). Вагінальне УЗД дає можливість більш детально обстежити внутрішні статеві органи: піхву, шийку матки, матку, ендометрій, маткові труби, яєчники та сечовий міхур.
У чому різниця між вагінальним УЗД та звичайним (трансабдомінальним)?
Трансвагінальне УЗД проводиться через піхву вагінальним датчиком на який надягається одноразовий презерватив та наноситься спеціальний гель. Різниця між методами дослідження полягає у доступі та підготовці перед обстеження органів малого тазу. Вагінальне УЗД є абсолютно безболісною процедурою. Спеціальний вагінальний датчик має розміри, що дозволяє зміщувати в різні сторони не завдаючи шкоди та неприємних відчуттів жінці під час обстеження. При звичайному обстеженні – трансабдомінальному, місцем доступу до органів малого таза є передня черевна стінка живота. Відповідно, датчик для проведення дослідження на плоскій поверхні використовують вже інший. Перевагою вагінального обстеження є – більша інформативність отриманих результатів.
Коли потрібно робити УЗД органів малого тазу?
- біль низом живота;
- нерегулярний менструальний цикл (мажучі виділення після закінчення місячних, або кров’янисті виділення всередині циклу);
- кров’янисті виділення під час менопаузи;
- безпліддя;
- запальні захворювання органів малого тазу;
- діагностика вагітності;
- підозра на наявність кіст яйників чи фіброміоми матки;
Що можна виявити за допомогою вагінального УЗД?
- доброякісні та злоякісні пухлини органів малого тазу;
- позаматкова вагітність;
- аномалії розвитку органів малого тазу;
- ендометріоз матки, яйників, ендометріоїдні кисти;
- поліпи ендометрію та цервікального каналу;
- полікистоз яйників;
- запальні процеси ендометрію (ендометрит);
- порушення розвитку плоду при вагітності та ін.
Чи можна робити трансвагінальне УЗД під час місячних?
Зазвичай під час місячних вагінальне УЗД не проводиться, робиться це після місячних, але якщо є гостра необхідність, а це у випадку коли є підозра на онкологічний процес в органах малого тазу чи доброякісні пухлини матки великих розмірів, кисти яйників, кистоми тоді УЗД необхідно проводити.
У яких випадках вагінальне УЗД протипоказане?
- незайманість – (virgo intacta), у такому випадку дослідження проводиться трансабдомінально;
- алергічна реакція на латекс;
- психічні розлади.
Апарат ультразвукової діагностики, що використовується у клініці «БРАСС»
GE Voluson 730 застосовується для діагностики змін в різних органах та системах організму людини. Відбиті ультразвукові хвилі фіксуються датчиком і після обробки процесором апарату, виводяться на монітор у вигляді зображення та дозволяють сформувати об’ємне зображення (3D ефект), провести і записати дослідження в режимі реального часу (4D ефект). Зображення аналізує лікар та, на підставі своїх знань, надає заключення про зміни в досліджуваних органах.
Переваги ультразвукового дослідження у клініці «БРАСС»
- кваліфіковані лікарі ультразвукової діагностики. Ви отримаєте якісне обстеження, що є запорукою правильно встановленого діагнозу, а отже і ефективного лікування.
- швидке отримання результатів. Вам не доведеться чекати в багатолюдній черзі, оскільки обстеження проводиться по запису, одразу після проведення дослідження.
- бездоганний сервіс. Робота клініки організована таким чином, щоб пацієнт почували себе максимально комфортно та захищено.
- зручне розташування. Клініка знаходиться в центрі міста із хорошою транспортною розв’язкою.
Автор: Шкреметко Марта Іванівна
Лікар акушер-гінеколог, лікар УЗД клініки БРАСС м. Івано-Франківськ, вул. Січових Стрільців 28 (будинок культури глухонімих, 2 поверх)
Запис на ультразвукову діагностику (УЗД) в Івано-Франківську за телефоном клініки «БРАСС» Тел.:(095) 585-74-78
Детальнішу інформацію отримайте в адміністратора клініки «БРАСС»