Blog Section

Випадіння волосся в чоловіків (андрогенна алопеція)

Випадіння волосся в чоловіків (андрогенна алопеція)

Думаю чоловіки знають,що навіть найпривабливішу статуру, витончені риси обличчя і елегантність вбрання можна зіпсувати якою-небудь безглуздою деталлю.Однією з таких деталей, які привносять дисгармонію в образ людини,є залисини на голові. Коли ти молодий, гарний — немає нічого більш прикрого, ніж раннє і раптове випадіння волосся. Раніше чоловікам, які стикалися з цією проблемою,доводилось вдаватись до банального гоління голови ,але сучасні технології медикаментозного лікування,косметичних, лікарських маніпуляцій дозволяють  впоратись з цією проблемою.

Андрогенетична алопеція — це не рубцева втрата волосся у чоловіків та жінок, причиною якої є генетична схильність.

У 95% випадків причини чоловічого облисіння пов’язані з гормональними спадково обумовленими факторами.Тому ризик почати втрачати волосся в ранньому віці значно вище у тих людей, чиї родичі раніше стикалися з цією проблемою.

Факторами, що підсилюють спадковість є:

  • стрес;
  • вживання сильнодіючих ліків;
  • порушення обміну речовин;
  • інтоксикація;
  • інфекційні або важкі хронічні захворювання.

Тому спосіб життя, харчові звички  відіграють важливу роль.

Андрогенна алопеція (АГА) в чоловіків проявляється облисінням з ураженням скронь та тім’я на бокових та задніх ділянках голови оволосіння зберігається.

Такий характер облисяння відображає розподіл андрогензалежних фолікулів у більшості людей.

Який основний механізм алопеції?

При цій патології андрогенні гормони сприяють перетворенню тестостерона в дегідротестостерон, після чого проходить його зв’язування з дермальними сосочками, активація генів в фолікулах лобної частини та тім’я.

Всьому виною є не тільки підвищення рівня андрогенів, а і надмірна чутливість фолікулів до їхньої дії, навіть при нормальних рівнях андрогенів. Не випадково андрогенна алопеція — повільне явище при якому скорочується фаза росту і поглиблюється фаза випадіння, волосся стає тонким, депігментованим та коротким, стає пушковим та випадає.

Як діагностується дане захворювання?

Спочатку лікарем трихологом проводиться огляд, консультація, збір анамнезу.

Проводиться фототрихоскопія, один з сучасних методів діагностики облисіння, а також дозволяє оцінювати прогресування патології та здійснювати контроль за лікeванням.

З лабораторних досліджень призначають тести на ферритин, ТТГ, вітамін Д, для виключення джерел випадіння волосся. Визначається рівень тестостерону та дегідротестостерону в крові. Може бути проведена біопсія (панч-біопсія), яка полягає в тому, що з ділянки шкіри береться невеликий клаптик для патоморфологічного аналізу, що дає можливість поставити остаточний діагноз.

Ця діагностика дає можливість отримати зразки зі всіх шарів шкіри:епідермісу, дерми та підшкірного жирового прошарку.

Які можливі методи медикаментозного лікування?

Методи лікування АГА полягають у зниженні активності андрогенів.

З дозволених ліків є препарати міноксидил та фінастерид.

2% розчин міноксидилу можна застосовувати місцево жінкам та чоловікам, проте 5% розчин — тільки чоловікам. Міноксидил продовжує тривалість анагенової фази фолікулів, пробуджує фолікули, які перебувають у катагеновій фазі, зменшує випадіння волосся, стимулює трансформацію пушкового волосся.У чоловіків міноксидил діє на ділянках з вищою концентрацією  мініатюрного волосся, неефективний на ділянках повного облисіння.

Фінастерид (Проскар) — інгібітор 5a-редуктази — значно знижує рівень андрогенів. Фінстерид у невеликих дозах на добу дає досить хороші результати, без побічних ефектів.

При всіх формах алопеції трансплантація волосся забезпечує задовільні результати,проте таке лікування дороге.Операція полягає в пересадці волосся  з нижньої потиличної ділянки на ділянки облисіння.Оскільки волосся на потилиці не чутливе до дії тестостерону, при пересадці його у вогнище облисіння ріст від впливу гормону змінюватися не буде.

Не займайтесь самолікування,звертайтесь до лікаря.

Статтю підготувала лікар-трихолог Гриник Христина Володимирівна.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *