Ультразвукове дослідження підшлункової залози

Ультразвукове дослідження підшлункової залози

Підшлункова залоза — це орган зовнішньої та внутрішньої секреції, що розташовується позаду шлунка та складається з трьох частин: головки, тіла і хвоста. Функцією підшлункової залози є вироблення ферментів для перетравлення їжі (екзокринна функція) і вироблення гормонів інсуліну, глюкагону та соматостатину (ендокринна функція).

Принцип роботи апарату ультразвукової діагностики

Насадка ультразвукового апарату, котрою безпосередньо проводиться обстеження, випромінює ультразвукові хвилі, котрі відбиваються від стінок внутрішніх органів, зокрема підшлункової залози. Далі сканер фіксує зміни звукових коливань та переформатовує отримані дані в графіки та зображення на моніторі, котрі бачить лікар. Отож є можливість отримати дані про положення, розміри підшлункової залози, діаметр судин в ній, товщину та структуру тканин, можливих додаткових елементів, наявність запальних змін та новоутворень.

Покази до проведення УЗД підшлункової залози

  • клінічні симптоми гострого або хронічного запалення підшлункової залози (панкреатит): болі у верхній частині живота, в лівому підребер’ї і лівому боці з типовою оперізуючою іррадіацією; розлади стільця у вигляді чергувань проносів та закрепів; надмірне здуття живота (метеоризм); нудота; блювання без полегшення стану;
  • раптова різка втрата ваги;
  • поява пожовтіння шкіри та склер;
  • неприємні відчуття в лівому підребер’ї під час пальпації;
  • відчуття дискомфорту та важкості в шлунку, навіть після вживання незначної кількості їжі;
  • діагноз гострий або хронічний панкреатит;
  • результати лабораторно-інструментальних досліджень, що вказують на порушення функції підшлункової залози: високий рівень амілази крові та діастази в сечі, неспецифічні зміни загального аналізу крові, ендоскопічна картина ураження слизової оболонки задньої стінки шлунка та дванадцятипалої кишки;
  • підозра на онкологічний процес в черевній порожнині;
  • перед проведенням хірургічного втручання в черевній порожнині;
  • травми живота;
  • підозра на наявність кісти, абсцесу підшлункової залози;
  • моніторинг за станом підшлункової залози на тлі медикаментозної терапії.

Підготовка до проведення ультразвукового дослідження підшлункової залози

Готуватися до УЗД підшлункової залози необхідно, оскільки це впливатиме на чіткість зображення та відповідно правильну оцінку стану підшлункової залози. У випадку не дотримання дієти, відбувається надмірне газоутворення в кишківнику, що спотворює картину, котру бачить лікар на моніторі.

  1. За три дні до проведення обстеження слід виключити вживання продуктів котрі сприяють газоутворенню: бобові, дріжджові продукти, жирне м’ясо та риба, молочні продукти, солодощі, міцний чай або кава, алкогольні та газовані напої, сирі овочі та фрукти.
  2. Протягом 3-4 днів перед обстеженням їжу слід вживати 3-4 рази на день невеликими порціями, останній прийом їжі повинен бути за 2-3 години до сну.
  3. Слід споживати не більше 1,5 літри води в день, протягом 2-3 днів до обстеження.
  4. Останній прийом їжі повинен бути не менше ніж за 12 годин до обстеження.
  5. В день обстеження не варто палити сигарети, вживати алкоголь та приймати ліки.
    – Якщо існує така проблема, як закрепи, то напередодні (на ніч), необхідно випити ентеросорбенти (наприклад активоване вугілля 6-10 табл.) або «Еспумізан».

Процедура проведення УЗД підшлункової залози

Обстеження є абсолютно безболісним та немає протипоказань. УЗД підшлункової залози є «золотим стандартом» діагностики захворювань підшлункової залози. Вам необхідно лягти на кушетку та оголити живіт. На ділянку лівого підребер’я лікар нанесе спеціальний гель, що покращить чутливість сканера. Далі лікар попросить Вас лягти спочатку на правий а потім на лівий бік. Ультразвукове дослідження можна застосовувати у будь-якому віці та при наявності супутньої патології.

Оцінка результатів УЗД підшлункової залози

Після проведеного дослідження, лікар може оцінити загальний стан підшлункової залози, її розміри форму, щільність та контури, наявність або відсутність ознак запалення, стан судин в органі та навколо підшлункової залози, наявність або відсутність новоутворень. Особливу увагу при узд підшлункової залози звертають увагу на стан протоки залози (Вірсунгової протоки) її розміри та прохідність. При наявності патологічних змін в паренхімі підшлункової залози (кіста, абсцес, поліп, неуточнене новоутворення) з допомогою узд можна оцінити — їх розміри і характеристики.

Апарат ультразвукової діагностики, що використовується у клініці «БРАСС»

GE Voluson 730 Expert — сучасний діагностичний сканер, розроблений з метою отримання максимально точної інформації про стан внутрішніх органів та судин. Система Voluson 730 є найпопулярнішою та найвідомішою 4-D системою в світі. Є достовірним засобом діагностики в урології, акушерстві та гінекології, дослідженні поверхневих органів та структур, неонатології, педіатрії, онкології, ангіології та ін. Особливістю усіх ультразвукових машин General Electric Voluson є орієнтованість на здоров’я жінок, особливо в акушерстві та гінекології. Сканерна система має режим кольорового доплера – дослідження кровопостачання обстежуваного об’єкта, а також з можливістю об’ємного сканування.

Переваги ультразвукового дослідження у клініці «БРАСС»

  1. Кваліфіковані лікарі ультразвукової діагностики. Ви отримаєте якісне обстеження, що є запорукою правильно встановленого діагнозу, а отже і ефективного лікування.
  2. Швидке отримання результатів. Вам не доведеться чекати в багатолюдній черзі, оскільки обстеження проводиться по запису, одразу після проведення дослідження, Ви отримаєте його результати.
  3. Сучасна апаратура. Високоточні прилади котрі використовують в роботі лікарі ультразвукової діагностики, допоможуть побачити найменші зміни в органі.
  4. Бездоганний сервіс. Робота клініки організована таким чином, щоб пацієнт почував себе максимально комфортно та захищено.
  5. Зручне розташування. Клініка знаходиться в центрі міста із хорошою транспортною розв’язкою.

Запис на ультразвукове обстеження в Івано-Франківську за телефоном клініки «БРАСС» (099) 524-79-69 або за допомогою форми праворуч.

Всі процедури призначаються та проводяться дипломованими спеціалістами. Ліцензія Міністерства Охорони Здоров’я №475 від 30.07.2015.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *