Ультразвукове дослідження селезінки
Селезінка — непарний лімфоїдний орган, розташований в задній частині лівого підребер’я. Селезінка має видовжену форму, довжина її становить 10-12 см, ширина 8-9 см, товщина 4-5 см, маса 150-200 г. Функціями селезінки є: захоплення і руйнування еритроцитів та тромбоцитів, які завершили свій життєвий цикл, депонування крові та заліза, розмноження і диференціація лімфоцитів та утворення антитіл, вироблення біологічно активних речовин, які пригнічують утворення еритроцитів у червоному кістковому мозку, в ембріональному періоді селезінка є універсальним кровотворним органом, де утворюються всі формені елементи крові.
Принцип роботи апарату ультразвукової діагностики
Насадка ультразвукового апарату, котрою безпосередньо проводиться обстеження, випромінює ультразвукові хвилі, котрі відбиваються від стінок внутрішніх органів, зокрема селезінки. Далі сканер фіксує зміни звукових коливань та переформатовує отримані дані в графіки та зображення на моніторі, котрі бачить лікар. Отож є можливість отримати дані про положення, розміри селезінки, діаметр судин в ній, товщину та структуру тканин, можливих додаткових елементів, наявність запальних змін та новоутворень.
Покази до проведення УЗД селезінки
- будь–які злоякісні захворювання крові, лімфоїдної та імунної тканин;
- спленомегалія (збільшення селезінки);
- захворювання печінки (гепатити, цирози), що супроводжуються портальною гіпертензією;
- травматичне пошкодження органів черевної порожнини;
- інфекційні захворювання (сифіліс, туберкульоз, інфекційний мононуклеоз, черевний тиф та ін.);
- підозра на новоутворення та аномалії розвитку органу;
- абсцеси селезінки;
- гематоми, інфаркти або розриви селезінки;
- моніторинг ефективності лікування захворювань котрі супроводжуються патологічними зміна селезінки;
Підготовка до проведення ультразвукового дослідження селезінки
Готуватися до УЗД селезінки необхідно, оскільки це впливатиме на чіткість зображення та відповідно правильну оцінку стану селезінки. У випадку не дотримання дієти, відбувається надмірне газоутворення в кишківнику, що спотворює картину, котру бачить лікар на моніторі.
- За три дні до проведення обстеження слід виключити вживання продуктів, котрі сприяють газоутворенню: бобові, дріжджові продукти, жирне м’ясо та риба, молочні продукти, солодощі, міцний чай або кава, алкогольні та газовані напої.
- Протягом 3-4 днів перед обстеженням їжу слід вживати 3-4 рази на день невеликими порціями, останній прийом їжі повинен бути за 2-3 години до сну.
- Слід споживати не більше 1,5 літри води в день, протягом 2-3 днів до обстеження.
- Обстеження проводиться натщесерце, останній прийом їжі не менше ніж за 9 годин до обстеження.
– Якщо існує така проблема, як закрепи, то напередодні (на ніч), необхідно випити ентеросорбенти (наприклад активоване вугілля 6-10 табл.) або «Еспумізан»
Процедура проведення УЗД селезінки
Вам необхідно лягти на кушетку та оголити живіт. На ділянку лівого підребер’я лікар нанесе спеціальний гель, котрий покращить чутливість сканера. Першим етапом обстеження селезінки є в положенні – лежачи на спині. Другим етапом дослідження проводиться у положенні пацієнта на правому боці з максимальним розслабленням м’язів передньої черевної стінки і затримкою дихання на вдиху. У такому положенні покращується візуалізація органу, що дає можливість лікарю краще описати розміри, контури та структуру паренхіми селезінки. УЗД можна проводити у будь-якому віці та при наявності супутньої патології. Цей метод діагностики є інформативним для постановки точного та коректного діагнозу. Немає променевого навантаження на організм, тому узд можна проводити необмежену кількість разів.
Оцінка результатів УЗД селезінки
Після проведеного дослідження лікар може оцінити загальний стан селезінки, її розміри, форму, контури, судинну сітку, структуру, наявність або відсутність ознак запалення, стан кровообігу в селезінці, діаметр селезінкової вени та селезінкової артерії, наявність або відсутність новоутворень.
Апарат ультразвукової діагностики, що використовується у клініці «БРАСС»
GE Voluson 730 Expert — сучасний діагностичний сканер, розроблений з метою отримання максимально точної інформації про стан внутрішніх органів та судин. Система Voluson 730 є найпопулярнішою та найвідомішою 4-D системою в світі. Є достовірним засобом діагностики в : урології, акушерстві та гінекології, дослідженні поверхневих органів та структур, неонатології, педіатрії, онкології, ангіології та ін. Особливістю усіх ультразвукових машин General Electric Voluson є орієнтованість на здоров’я жінок, особливо в акушерстві та гінекології. Сканерна система має режим кольорового доплера – дослідження кровопостачання обстежуваного об’єкта, а також з можливістю об’ємного сканування.
Переваги ультразвукового дослідження у клініці «БРАСС»
- Кваліфіковані лікарі ультразвукової діагностики. Ви отримаєте якісне обстеження, що є запорукою правильно встановленого діагнозу, а отже і ефективного лікування.
- Швидке отримання результатів. Вам не доведеться чекати в багатолюдній черзі, оскільки обстеження проводиться по запису, одразу після проведення дослідження, Ви отримаєте його результати.
- Сучасна апаратура. Високоточні прилади котрі використовують в роботі лікарі ультразвукової діагностики, допоможуть побачити найменші зміни в органі.
- Бездоганний сервіс. Робота клініки організована таким чином, щоб пацієнт почував себе максимально комфортно та захищено.
- Зручне розташування. Клініка знаходиться в центрі міста із хорошою транспортною розв’язкою.
Запис на ультразвукове обстеження в Івано-Франківську за телефоном клініки «БРАСС» (099) 524-79-69 або за допомогою форми праворуч.
Всі процедури призначаються та проводяться дипломованими спеціалістами. Ліцензія Міністерства Охорони Здоров’я №475 від 30.07.2015.